El Sanatları

El SANATLARI BÖLÜMÜ
 
Programın Amacı:
Ülkemizde var olan milli servetlerin korunması ve bunların çoğaltılarak kültürümüzün yayılması önem taşımaktadır. Özellikle el sanatlarında çok çeşitli alanlarda çok çeşitli değerlere sahip olan ülkemizde bu değerlerin aktarılması ve korunması, yenileme yapılması için nitelikli işgücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu program El sanatları meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. El sanatları meslek elemanı gerek kendi işinde gerekse diğer özel işletmelerin ve kamu kurum ve kuruluşlarının El sanatları ile ilgili servislerinde sorumluluk üstlenebilecek ve katkı sağlayabilecek nitelikli ara elemanıdır.
Bu program 2 yıllık ( Dört yarıyıllık) bir yükseköğretim ön lisans programıdır. Bu program ile hedeflenen mezunlarımızın ülkemizin her tarafında tercih edilmesini sağlayacak gerekli pratik ve uygulanabilir bilgilerle donatılmasını sağlamak ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmaktır.
 
Programın İmkanları:
Okulumuz Teknik Programlar Bölümüne bağlı El Sanatları Programının 3 adet El Sanatları Uygulama Laboratuarı bulunmaktadır.
1 Adet Işıklı Masa, 1 Adet Cendere, 80 Adet Cendere Kalıbı, 1 Adet Ev Tipi Dikiş Makinesi, 15 Adet Şövale , 5 Adet Ebru Teknesi, 15 Adet Ebru Tarağı, 15 Adet Ebru Tığı,1 adet Dekupaj makinesi
Eğitim Öğretim faaliyetlerinde görevli okulumuz kendi kadrosunda olan 3 öğretim elemanı ile El Sanatları Programımızda, gündüz programı da sağlıklı bir şekilde yürütülebilecektir.
 
Programda Görevli Öğretim Elemanları:
                                                                                                      
Adı Soyadı 
Melike Nur UZUNOĞLU (Bölüm Başkanı) 
E-posta  
melike.uzunoglu@erdogan.edu.tr 
Telefon (IP)
04642280022-2141
Yıldız GENÇ    yildiz.genc@erdogan.edu.tr  04642280022-2171
Semra TOPÇU  semra.topcu@erdogan.edu.tr   04642280022-2135

Bologna Bilgi Paketi