İnşaat Teknolojisi Programı

İNŞAAT BÖLÜMÜ
 
İNŞAAT TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

Programın Amacı:
 
‘’İnşaat Teknikeri ’unvanı ile her türlü İnşaat Şantiyelerinde, Mühendislik ve Mimarlık bürolarında. Beton Laboratuvarlarında, Yapı Denetim Firmalarında, kendi açacak oldukları Proje Çizim bürolarında, Yapı malzemesi üreten ve satan firmalarda çalışmak üzere nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlar. Bu programdan mezun olan öğrenciler, belirlenmiş kurallar uyarınca DGS sınavına girerek lisans programlarına devam edebilirler. Bu programlar İnşaat Mühendisliği ve Mimarlıktır. 
 
Misyon:
Eğitim-öğretim ve üretim hizmetlerini yürütürken, özgürlükçü ortamda hoşgörü ve birey mutluluğunu esas alan katılımcılığı ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yönetim anlayışı ile başarıyı yakalamak.
 
Vizyon:
Kalitesi ile meslek yüksekokulları arasında ayrıcalıklı, öğrenciler tarafından tercih edilen, mezunları aranılan, alanında en iyi ve saygın bir eğitim kurumu olmak.
 
Fiziksel ve Teknik Altyapı:
Fiziksel altyapımız, inşaat laboratuvarımız,  atölyemiz, bilgisayar laboratuvarımız ve dersliklerimizden oluşmaktadır. İnşaat Laboratuvarımızda;  Beton Test Presi, bilgisayar ve yazıcı ile birlikte, Demir Çekme Basma Eğilme cihazı bilgisayar ve yazıcısı ile birlikte, Etüv, Elek Sarsma Makinesi, Beton Test Çekici, Donatı, Demir tespit cihazı, Los Angeles ( Aşınma ) deneyi cihazı, Karot numunesi alma makinesi, Likit Limit, Plastik Limit belirleme deney aleti bulunmaktadır. Laboratuvarımızda küçük deney aletleri beton numunesi almak için gerekli kalıplar ve elek analizi deneyleri için elek serileri ve küçük laboratuvar aletlerimiz ile birlikte, Topoğrafya dersinde kullanılmak üzere  nivo, mira ve arazi ölçüm aletleri bulunmaktadır.


 
Programda Görevli Öğretim Elemanları:
Adı Soyadı E-posta    
Öğr.Gör.Gülsüm ŞİMŞEK (Bölüm Başkanı) gulsum.simsek@erdogan.edu.tr  
Öğr.Gör.M.Selçuk GÜNER mehmet.guner@erdogan.edu.tr   
Öğr.Gör.Enver YILMAZ enver.yilmaz@erdogan.edu.tr   
Öğr.Gör.Mustafa DEMİRCİ mustafa.demirci@erdogan.edu.tr  
Öğr.Gör.Doğanay YILMAZ doganay.yilmaz@erdogan.edu.tr   
Öğr.Gör.Hamide DEMİRCİ hamide.demirci@erdogan.edu.tr   


Bologna Bilgi Paketi