Müdür Mesajı


Sevgili öğrenciler, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz 1976 yılından itibaren eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin en köklü birimidir.

Misyonumuz; gelişen sanayi ve ticaret sektörlerinin ihtiyaç duyduğu uluslararası standart ve normlarda bilgi, beceri ve ehliyete sahip meslek elemanı yetiştirmek ve bölgemizde bulunan sanayi kuruluşlarıyla birlikte gerçekleştirilecek çalışmalarla bölgenin gelişimine ve rekabet gücünün yükseltilmesine katkıda bulunmaktır. Bu doğrultuda, birimimiz teknolojik ilerlemeleri izleyerek okul-sanayi işbirliğini geliştirmeyi, ve bölgemizdeki sanayi kuruluşlarının gücünü arttıracak yenilikçi ve nitelikli öğretim vermeyi kendisine vizyon edinmiştir. 

Sizi geleceğin dünyasına yetkin birer birey olarak hazırlayabilmek için, alanında seçkin öğretim elemanlarımızla birlikte, iç ve dış paydaşlarımızın beklentilerinin de dikkate alınmasıyla tasarladığımız müfredatlarımız ile, 9 bölüm ve 16 programda öğretim vermekteyiz. Siz değerli öğrencilerimizi, misyonumuzu benimseyip gerçekleştirmeye teşvik etmek ve sizleri öğretirken sizlerden öğrenmek adına çabalayacağımızı ve çalışmalarımızın nitelikte hep daha iyiye erişmek için artarak devam edeceğini bilmenizi isterim. 

Eğitim-öğretim yılının sizlere, başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, ilgili disiplinlerde vaat ettiğimiz yetkin geleceğe ulaşabilmede geçerli olacak öğretim süreçlerimiz ile ilgili unsurları yerinde görmek üzere sizleri aramıza davet ediyorum.
 

Prof. Dr. Kenan GEDİK
Müdür